2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko.

21 stycznia w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku studenci gdańskiej ASP - Uczelniana Rada Samorządu Studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - zorganizowali aukcję swoich prac: WIELKĄ AUKCJĘ NOWOROCZNĄ!

1 kwietnia w Nadbałtyckim Centrum Kultury odbył się nasz koncert charytatywny: „Aga Zaryan dla dzieci z autyzmem”. ​Dochód ze sprzedanych biletów zostanie przeznaczony na terapię dzieci z autyzmem - podopiecznych naszej Fundacji.

25 lutego 2017 roku przypadła 80. rocznica urodzin Śp. Barbary Piaseckiej Johnson - fundatorki IWRD.

Pani Barbara prowadziła szeroką działalność charytatywną, a szczególną troskę okazywała osobom z autyzmem, zwłaszcza dzieciom.