IWRD oraz Szkoła Podstawowa nr 69 w Gdańsku nawiązały współpracę, w ramach której realizują wspólny nowatorski projekt „Model edukacji włączającej dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu” w klasach I-III.

W bieżącym roku szkolnym w naszym Przedszkolu Specjalnym dla Dzieci z Zaburzeniem Autystycznym uczy się 21 dzieci, w tym aż 8 nowych uczniów. Wszystkim dzieciom życzymy dużo dobrej zabawy i wielu sukcesów!

Wykładowcy:

doświadczeni terapeuci z IWRD, rodzice dzieci z autyzmem

Cel spotkań:

przekazanie rodzicom praktycznych informacji dotyczących radzenia sobie z sytuacjami dnia codziennego i podstawowymi zasadami prowadzenia terapii w domu. Tematyka szkoleń dopasowywana będzie do potrzeb rodziców.

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko.

1 kwietnia w Nadbałtyckim Centrum Kultury odbył się nasz koncert charytatywny: „Aga Zaryan dla dzieci z autyzmem”. ​Dochód ze sprzedanych biletów zostanie przeznaczony na terapię dzieci z autyzmem - podopiecznych naszej Fundacji.

25 lutego 2017 roku przypadła 80. rocznica urodzin Śp. Barbary Piaseckiej Johnson - fundatorki IWRD.

Pani Barbara prowadziła szeroką działalność charytatywną, a szczególną troskę okazywała osobom z autyzmem, zwłaszcza dzieciom.

21 stycznia w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku studenci gdańskiej ASP - Uczelniana Rada Samorządu Studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - zorganizowali aukcję swoich prac: WIELKĄ AUKCJĘ NOWOROCZNĄ!