Zachęcamy do obejrzenia naszego nowego filmu pt. "Autyzm. Każdy ma swój Everest".

Jest to film dokumentalny. Który przedstawia historie podopiecznych Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka oraz ich rodzin.

4 czerwca w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbył się koncert charytatywny „Grzegorz Turnau dla dzieci z autyzmem”, zorganizowany przez naszą Fundację.

Był to wyjątkowy recital wspaniałego kompozytora, piosenkarza, pianisty Grzegorza Turnaua. Artysta zaprezentował najpiękniejsze utwory ze swojego repertuaru. Koncert został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza. Obok waloru artystycznego, podczas koncertu zaprezentowane były treści dotyczące zagadnienia autyzmu oraz działalności Fundacji IWRD. Publiczność miała także okazję obejrzeć nowy film Fundacji „Autyzm. Każdy ma swój Everest”, w reżyserii Dawida Napierały (produkcja DDS Poland www.nck.org.pl G 58).

W ramach prowadzonej kampanii „Gdańsk solidarnie dla autyzmu” (http://www.fundacja.iwrd.pl/nasze-dzialania/aktualnosci/182-gdansk-solidarnie-dla-autyzmu) z okazji Miesiąca Wiedzy nt. Autyzmu zapraszamy na nasz „Dzień Otwarty w IWRD” już 12 kwietnia!

5 stycznia 2018 r. naszą Fundację odwiedził Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak, któremu towarzyszyła jego Doradczyni Społeczna Pani Dorota Zawadzka.

5 stycznia 2018 r. miała miejsce wyjątkowa uroczystość – otwarcie nowej przestrzeni edukacyjnej, gdzie we współpracy z nami realizowany jest projekt „Model edukacji włączającej dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.

IWRD oraz Szkoła Podstawowa nr 69 w Gdańsku nawiązały współpracę, w ramach której realizują wspólny nowatorski projekt „Model edukacji włączającej dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu” w klasach I-III.

Wykładowcy:

doświadczeni terapeuci z IWRD, rodzice dzieci z autyzmem

Cel spotkań:

przekazanie rodzicom praktycznych informacji dotyczących radzenia sobie z sytuacjami dnia codziennego i podstawowymi zasadami prowadzenia terapii w domu. Tematyka szkoleń dopasowywana będzie do potrzeb rodziców.

W bieżącym roku szkolnym w naszym Przedszkolu Specjalnym dla Dzieci z Zaburzeniem Autystycznym uczy się 21 dzieci, w tym aż 8 nowych uczniów. Wszystkim dzieciom życzymy dużo dobrej zabawy i wielu sukcesów!