Fundacja IWRD prowadzi Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Zaburzeniem Autystycznym.

W przedszkolu stosuje się model terapii oparty na zasadach stosowanej analizy zachowania (terapia behawioralna).

Początkowo terapia jest prowadzona w systemie 1:1, każde dziecko pracuje z jednym terapeutą realizując indywidualne programy edukacyjno - terapeutyczne nastawione na rozwijanie sfer deficytowych. Celem terapii jest rozwijanie mowy, zachowań społecznych oraz stopniowe wdrażanie dzieci do grupy rówieśniczej. Rodzice dziecka otrzymują odpowiednie wsparcie w zakresie pracy z dzieckiem.

Więcej informacji tu: Przedszkole