Przedszkole dla Dzieci z Autyzmem powstało w 2001 r. jako Oddział Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Dzieci objęte są terapią opartą na zasadach Stosowanej Analizy Zachowania na terenie placówki przy ulicy Płowieckiej, niektóre z nich wprowadzane są do grup rówieśniczych w przedszkolach ogólnodostępnych.

W Przedszkolu wychowankowie otrzymują terapię w systemie jeden na jeden, a po pewnym czasie rozpoczynają także zajęcia w małych grupach rówieśniczych. Każde dziecko ma swojego terapeutę prowadzącego, który opracowuje i wdraża indywidualny program edukacyjno - terapeutyczny, skierowany na rozwijanie odpowiednich do wieku i możliwości dziecka umiejętności. Nauczyciel prowadzący współpracuje z rodzicami dziecka  także w domu, pomaga w trudnych sytuacjach, we wprowadzeniu i kontynuowaniu domowego programu terapii. Na terenie przedszkola oprócz zajęć indywidualnych nasi wychowankowie uczestniczą w zajęciach rytmicznych, wychowania fizycznego, czy też zajęciach w małej grupie rówieśniczej.

W okresie wakacyjnym mają możliwość udziału w półkoloniach organizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Aperio” o które działaniach można dowiedzieć się TUTAJ. W oddziaływaniach SOSW kładziemy duży nacisk na rozwijanie interakcji i umiejętności społecznych, umiejętności podstawowych przydatnych w dalszej terapii i edukacji, oraz minimalizowanie zachowań zakłócających uczenie się.

Przedszkole od 2006 roku współpracuje z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka. Placówka podlega systematycznej superwizji dr Anny Budzińskiej- Dyrektor IWRD. Terapeuci Przedszkola biorą udział w szkoleniach organizowanych przez Instytut, a także konferencjach, w których są także prelegentami. Poza tym terapeuci regularnie wyjeżdżają na obserwację zajęć do Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka, dzięki czemu powiększają swoje doświadczenia i korzystają ze wskazówek terapeutów  z Instytutu.

Więcej o tej placówce - TUTAJ


FUNDACJA IWRD
ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk, Poland

tel: 58 341 44 41, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

   

© 2015 - 2021 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Project: Studio WWW, Projektowanie stron www

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.