dr Anna Budzińska, psycholog.

Rządowy konsultant ds. autyzmu, twórca i dyrektor Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, placówki będącej jedną z pięciu na świecie i jedyną w Europie repliką Princeton Child Development Institute w USA. IWRD od 2006 roku zajmuje się wszechstronną pomocą osobom z autyzmem i ich rodzinom, uczy i szkoli specjalistów z kraju i Europy.

Wykładowca akademicki na studiach dziennych i podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim, na studiach podyplomowych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, autorka wielu artykułów naukowych oraz publikacji

Pomysłodawczyni i twórczyni w Polsce trzystopniowego kursu doskonalącego dotyczącego terapii behawioralnej dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Pierwsza edycja tego kursu odbyła się w 1996 roku w Częstochowie.

Współautorka platformy edukacyjnej „Kwadrans dla terapii”, pomagających w prowadzeniu terapii.

Europejski konsultant Professional Advisory Group (PAG) ze strony polskiej w tworzeniu europejskich standardów zawodu analityka zachowania.

Członek Professional Advisory Board of International Behavior Analysis Organization (IBAO), międzynarodowego systemu certyfikacji analityków zachowania.

Współtworzyła polski system certyfikacji analityków zachowania zgodny z europejskimi standardami oraz jest współautorką "Kodeksu Etyki Analityka Zachowania".

Organizuje międzynarodowe sympozja naukowe, uczestniczy i prezentuje wyniki badań własnych na wielu konferencjach w Polsce, Europie i w USA.

Autorka i współautorka książek i wielu publikacji w języku polskim i angielskim.


FUNDACJA IWRD
ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk

tel: 58 341 44 41, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

© 2015 - 2022 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Google Ads powered by Anibia.pl | Projekt strony: Studio WWW