ASAI - naukowy model skutecznej terapii dziecka z autyzmem

The Alliance for Scientific Autism Intervention (ASAI) to organizacja, która powstała w 2017 roku w celu rozwijania i  rozpowszechniania modelu skutecznej, opartej na badaniach naukowych, terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka jest jednym z członków założycieli tej organizacji, a dr Anna Budzińska, dyrektor IWRD, należy do zarządu ASAI.

ASAI

 

Podstawą standardów promowanych przez ASAI są badania naukowe i doświadczenie dr Patricii Krantz i dr Lynn McClannahan z Princeton Child Development Institute (PCDI).

Organizacja działa przez:

  • rozpowszechnianie potwierdzonych naukowo informacji na temat standardów w terapii autyzmu
  • zapewnianie opieki mentorskiej organizacjom i specjalistom zainteresowanym wdrażaniem modelu terapii osób z autyzmem, opartego na stosowanej analizie zachowania
  • zbieranie i analizę danych w ramach programów członkowskich, co umożliwia ASAI dalsze ulepszanie skutecznych metod terapii dla osób z autyzmem na całym świecie

Więcej informacji o działaniach IWRD w ramach ASAI tutaj.

Zasady przyjęcia do ASAI

Członkami ASAI mogą zostać wszystkie instytucje prowadzące terapię osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu według standardów przyjętych przez ASAI. Instytucje starające się o przyjęcie muszą prowadzić terapię w oparciu o stosowaną analizę zachowania, szkolić swoją kadrę, gromadzić dane o przebiegu i wynikach terapii, włączać się w prowadzone projekty  badawcze.

Proces przyjęcia do ASAI trwa minimum 24 miesiące. W tym czasie instytucja aspirująca do bycia pełnoprawnym członkiem organizacji ma status członka stowarzyszonego (Affiliate Member status). Dyrektor instytucji ubiegającej się o przyjęcie do ASAI  najpierw  uczestniczy w rocznym programie  szkoleniowym, który kończony się ewaluacją nabytych umiejętności, a następnie przez rok wdraża metody i standardy ASAI w swojej placówce. Po upływie tego czasu jeden z członków zarządu ASAI przeprowadza ocenę wdrażania standardów ASAI w instytucji stowarzyszonej. Na corocznym zebraniu członków należy przedstawić raport z działalności placówki. Następnie odbywa się głosowanie nad nadaniem członkowi stowarzyszonemu statutu pełnoprawnego członka organizacji (Full Member status).

Wszyscy członkowie ASAI muszą regularnie dokumentować utrzymywanie wysokich standardów interwencji terapeutycznej, przedstawiać wyniki terapii innym członkom i Radzie Dyrektorów w czasie corocznych spotkań, angażować się w działania organizacji w zakresie prowadzenia badań naukowych i propagowania standardów terapii wypracowanych przez ASAI oraz opłacać składki członkowskie.

Więcej informacji na temat procesu przystąpienia IWRD do ASAI tutaj.


FUNDACJA IWRD
ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk

tel: 58 341 44 41, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

© 2015 - 2022 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Google Ads powered by Anibia.pl | Projekt strony: Studio WWW