Pozytywny nurt Stosowanej Analizy Zachowania – model IWRD i placówek rekomendowanych

Pozytywny nurt Stosowanej Analizy Zachowania - model IWRD

W naszych placówkach
(w przedszkolu IWRD i placówkach rekomendowanych) stosujemy terapię, której efektywność jest potwierdzona i udowodniona licznymi badaniami naukowymi (Evidence-Based Practice - EBP). Co to oznacza? Otóż nasze metody i techniki uczenia są już sprawdzone i opisane w literaturze naukowej. Badania jednoznacznie pokazują, że stosowanie jednorodnego programu opartego na założeniach Stosowanej Analizy Zachowania przynosi lepsze efekty, niż równie intensywne, ale różnorodne odziaływania czyli np. stosowanie różnych terapii jak w podejściu eklektycznym. W naszych placówkach nigdy nie eksperymentujemy na dzieciach, ale pomagamy im w sposób profesjonalny, z zachowaniem najwyższych etycznych standardów. Każde dziecko, które do nas trafia otrzymuje tylko taką formę pomocy, co do której wiemy że jest skuteczna, bezpieczna i przyjazna. Według wielu badań wczesna interwencja behawioralna jest jedyną szansą dla dziecka z ASD na znaczącą poprawę funkcjonowania w zakresie umiejętności poznawczych, społecznych oraz emocjonalnych. I w tym celu przychodzą do nas rodzice – chcą żeby pomóc ich dziecku w nabywaniu nowych umiejętności, takich jak samodzielna zabawa, naśladowanie, dopasowywanie a w miarę robionych postępów pomóc w rozwoju mowy, oraz uczyć zabawy z rówieśnikami i prawidłowego funkcjonowania w grupie.

Pozytywny nurt SAZ – to coś, co nas wyróżnia i co wyznacza kierunek naszych działań. Najlepiej można zrozumieć nasze podejście zapoznając się z poszczególnymi etapami terapii, przez które przechodzi każde dziecko które do nas trafia.

Więcej informacji na temat etapów terapeutycznych "pozytywnego nurtu SAZ" Więcej informacji o "pozytywnym nurcie SAZ" oraz o poszczególnych etapach terapii można znaleźć na stronie Przedszkola Terapeutycznego Fundacji-Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka pod tym linkiem.